وبلاگ

مولد هیدروژن

مولد هیدروژن

ژنراتورهای گاز هیدروژن یک راه ایده آل و موثر برای ایجاد گاز هیدروژن در محدوده مورد نظر شما می باشند. لازم به ذکر می باشد که از دستگاه های مولد هیدروژن تحت عنوان ژنراتور هیدروژن نیز یاد می شود. عمده وظیفه و یا کار این نوع دستگاه های منحصر به فرد تولید هیدروژن خالص می باشد. توجه کنید که ژنراتور های هیدروژن در مدل های مختلف با توان و قدرت متفاوت طراحی و تولید شده اند. از این نوع دستگاه ها در کلیه تجهیزات آنالیز دستگاهی نیز استفاده می شود. از دیگر مواردی که بهتر است به آن اشاره شود، تولید گاز هیدروژن توسط ژنراتور ها به دو روش مختلف خواهد بود.

مولد هیدروژن چگونه کار می کند؟

یک مولد هیدروژن با استفاده از الکتریسیته کار می کند تا اتم های هیدروژن را در یک مولکول آب تقسیم کند و اتم اکسیژن را از هم جدا کند. این کار توسط فرآیندی به نام الکترولیز و در سلولی در داخل ژنراتور هیدروژن انجام می شود. سلول شامل یک کاتالیزور آندی و یک کاتالیزور کاتدی است که توسط یک غشای تبادل پروتون از هم جدا شده اند. یون های هیدروژن به کاتالیزور کاتدی جذب می شوند، در حالی که یون های اکسیژن به کاتالیزور آندی جذب می شوند. سپس فشار گاز هیدروژن به فشار مورد نظر رسیده و به مصرف کننده نهایی تحویل داده می شود. شاید به نوعی این مولد شبیه دستگاه پکیج تولید اکسیژن فعالیت کند اما در نوع عملکرد با یکدگیر متفاوت هستند.

ژنراتور هیدروژن
مولد هیدروژن

مزایا استفاده از ژنراتور هیدروژن

همان طور که به صورت گذرا به این موضوع اشاره شد، تولید هیدروژن به دو روش منحصر به فرد چون رفورمینگ و الکترولیز انجام می شود که مزیت های هر کدام منحصر به فرد است. به طور کلی از مزیت های استفاده از دستگاه مولد هیدروژن می توان به افزایش ایمنی، افزایش کارایی آزمایشگاه و … اشاره کرد. به عبارت دیگر این نوع دستگاه ها بدون قطع گاز خالص به فعالیت خود ادامه می دهند و گاز ثابت خواهد بود. این ویژگی از کالیبراسیون مجدد دستگاه جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *