وبلاگ

دستگاه پکیج تولید اکسیژن

دستگاه پکیج تولید اکسیژن

دستگاه پکیج تولید اکسیژن به مجموعه ای از وسایل و تجهیزات گفته می شود که هر کدام در تولید اکسیژن نقش منحصر به فردی ایفا می کنند. قطعات و تجهیزات موجود در پکیج نامبرده تنها یک هدف کلی را دنبال می کنند که همان، تولید اکسیژن خواهد بود. در این مقاله می توانید با اجزا این پکیج، مزیت های آن ها و … آشنا شوید.

دستگاه پکیج تولید اکسیژن

دستگاه پکیج تولید اکسیژن چیست؟

شاید نام دستگاه پکیج تولید اکسیژن را شنیده باشید. قبل از هر چیز بهتر است با دستگاه تولید اکسیژن آشنا شوید. دستگاه تولید هیدروژن و یا مولد هیدروژن به دستگاهی گفته می شود که مهم ترین وظیفه آن تولید هیدروژن خالص خواهد بود. پکیج به بسته بندی های کامل گفته می شود که شامل وسایل و تجهیزات مکمل می باشند.

با توجه به تعریف های گفته شده می توان گفت، دستگاه پکیج تولید اکسیژن به مجموعه ای کامل از وسایل و تجهیزات جهت تولید اکسیژن گفته می شود. دستگاه پکیج تولید اکسیژن شامل وسایل مختلفی چون کمپرسور، درایر هوا، فیلتر، ژنراتور اکسیژن، مخزن هوا و اکسیژن و … می باشد. هر کدام از وسایل و تجهیزات نامبرده، وظیفه منحصر به فردی در تولید اکسیژن بر عهده دارند که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

فیلتراسیون یکی از قسمت های موجود در این پکیج می باشد. فیلتراسیون خود از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که می توان به وجود سه فیلتر متفاوت اشاره کرد. فیلتر های موجود با همکاری یک دیگر باعث می شوند تا باکتری ها و کوچک ترین آلاینده ها جذب شوند و کیفیت و کارایی افزایش پیدا کند.

دستگاه پکیج تولید اکسیژن

مزایا و کاربرد استفاده از مولد اکسیژن

در اینجا قصد دارید به مزیت های استفاده از دستگاه مولد اکسیژن بپردازیم. از مزیت های استفاده از این نوع دستگاه ها می توان به کارایی بی نظیر آن، طول عمر مفید آن ها، عملکرد خودکار دستگاه ها بدون نیاز به اپراتور، نمایش کامل روند انجام کار، صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد. به عبارت دیگر :

  • یکی از مزیت های استفاده از پکیج مولد اکسیژن و یا دستگاه های تولید اکسیژن، استفاده از حداقل انرژی و حداکثر بازدهی می باشد. به عبارت دیگر این نوع دستگاه ها با استفاده از حداقل انرژی استفاده می کنند و با توجه به بهره گیری از پایین ترین فاکتور هوا به فعالیت خود ادامه می دهند.
  • از دیگر ویژگی ها و یا مزیت های دستگاه های مولد اکسیژن، حداقل آلودگی صوتی خواهد بود. در واقع این نوع دستگاه ها با حداقل سر و صدای به فعالیت خود ادامه می دهند.
  • عملکرد صد در صد دستگاه های مولد اکسیژن به صورت خودکار و اتوماتیک یکی دیگر از مزیت های این نوع دستگاه ها خواهد بود. توجه کنید که این نوع دستگاه ها بدون نیاز به اپراتور و به صورت کاملا اتوماتیک به فعالیت خود ادامه می دهند.
  • در درمان بسیاری از بیماری های ریوی و تنفسی مانند برونشیت، عفونت ریه، آسم، ناتوانی ریه ها و … موثر می باشند.

دستگاه های مولد اکسیژن در مدل های مختلف و متنوع تولید شده اند که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. لازم به ذکر می باشد که برخی از دستگاه های مولد اکسیژن برای مصرف های خانگی مناسب هستند. توجه کنید که این نوع دستگاه ها در منازل، بیمارستان ها و … استفاده خواهد شد. ناگفته نماند که دستگاه اکسیژن ساز نیز در صنایع های مختلف بزرگ و کوچک نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *