وبلاگ

هوای فشرده مدیکال

دستگاه تولید اکسیژن

هوای مدیکال نوعی هوای منحصر به فرد می‌باشد که توسط دستگاه‌های مخصوص تولید می‌شود. در حقیقت این نوع هوا توسط سیستم هوای فشرده مدیکال تولید می‌شود. هوای مدیکال، هوایی کاملا خشک و عاری از رطوبت خواهد بود. دستگاه‌های مختلف و متنوعی تحت عنوان سیستم‌های تولید هوای فشرده طراحی و ساخته شده اند که هر کدام ویژگی‌های منحصر به فردی دارند. با مطالعه این مقاله به راحتی می‌توانید با هوای فشرده مدیکال، موارد استفاده از آن، مزیت‌های آن و … آشنا شوید.

هوای مدیکال چیست؟

هوای مدیکال نوعی هوای خشک است که عاری از رطوبت، باکتری، آلاینده‌ها و … می‌باشد. توجه کنید که هوای فشرده در حقیقت هوایی است که تحت فشار مشخص، فشار آن از فشار متعارف جو بیشتر می‌شود. لازم به ذکر می‌باشد که برای تولید و تهیه هوای فشرده مدیکال به دستگاه ها و یا سیستم‌های منحصر به فردی احتیاج است.

سیستم‌های تولید هوای فشرده انواع مختلفی دارند و از اجزای مختلف تشکیل شده اند که می‌توان به کمپرسور اشاره کرد. میزان تولید هوای خشک به توان و ظرفیت کمپرسور‌ بستگی دارد. به عنوان مثال کمپرسوری با ظرفیت Vs200 و فشار 7 بار قادر است طی 8 ساعت، تقریبا 80 لیتر آب تولید کند.

هوای مدیکال

کاربرد سیستم هوای فشرده مدیکال

در این قسمت قصد داریم به موارد استفاده از هوای فشرده مدیکال و یا هوای خشک بپردازیم. این نوع هوا به دلیل این که عاری از رطوبت، آلودگی، باکتری، آلاینده‌ها و … می‌باشد بهترین گزینه جهت هوای تنفسی بیماران ریوی خواهد بود. در نتیجه یکی از مهم ترین موارد استفاده از هوای فشرده مدیکال، استفاده در قسمت‌های مختلف بیمارستان‌ها مانند آی سی یو، اتاق عمل، بخش نوزادان، بخش سی اس آر و … می‌باشد. از دیگر موارد استفاده از این نوع هوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • در موتور‌های حرارتی از هوای خشک و یا مدیکال جهت ایجاد احتراق نیز استفاده می‌شود.
  • از دیگر کاربرد‌های این نوع هوا، استفاده از آن در صنعت تولید گاز خالص خواهد بود.
  • از گاز‌‌های خشک و یا مدیکال در ماشین آلات ساختمانی و همچنین صنعتی نیز استفاده می‌شود.
  • استفاده از تجهیزات برودتی و حرارتی جهت ایجاد تهویه مناسب داخل خودرو‌ها، ساختمان‌ها، کشتی‌ها و … استفاده می‌شود که برای ایجاد تهویه مطبوع به این نوع گاز احتیاج است.

خرید سیستم‌های هوای فشرده مدیکال

سال‌هاست که شرکت آتاکمپرسور با ارائه سیستم هوای فشرده مدیکال به بیمارستان‌ها قدم بزرگی را برای رشد و پیشرفت نظام سلامت کشور برداشته است. برای خرید و یا دریافت قیمت می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات کافی را به شما ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *