کمپرسورها

کمپرسور توربو

کمپرسور توربو

توربو کمپرسور، یکی از انواع کمپرسور گریز از مرکز است که توسط گازهای خروجی از توربین هدایت می شود. این کمپرسورها وظیفه فشرده سازی حداکثری هوا، در موتور یک دستگاه را بر عهده دارند. در واقع این کمپرسورها، از دو جزء اصلی کمپرسور و توربین تشکیل شده اند. این دو جزء اصلی به وسیله شفت یا گیربکس با یکدیگر کار می کنند. معمولا در مواردی که به برق دسترسی ندارید یا استفاده از جریان برق می تواند هزینه های زیادی برای شما در بر داشته باشد، می توانید از توربو کمپرسور استفاده کنید.

کمپرسور توربو به عنوان یکی از جدیدترین انواع کمپرسورها شناخته می شوند. این کمپرسورها از جدیدترین استانداردها تشکیل شده اند و می توانند تا حد زیادی هزینه های مصرفی شما را کاهش دهند. نیروی مورد نیاز برای کارکرد کمپرسورهای توربو، از گازهای خروجی تامین می شود. در واقع، این گازها به جای آزاد شدن در جو، از تونل هایی خاص عبور می کنند و باعث به حرکت درآوردن توربین می شوند. به این وسیله هوا فشرده می شود و این هوای فشرده به محفظه احتراق موتور می رسد. بنابراین قدرت موتور، به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت. در این محتوا قصد داریم، در مورد کمپرسورهای توربو و کارکرد و مزایای آنها نکاتی ارائه دهیم. پس ما را در ادامه محتوا همراهی کنید.

کاربرد کمپرسورهای توربو

از توربو کمپرسور در موارد متعددی استفاده می شود. معمولا این نوع کمپرسورها برای فعالیت های پر فشار گازی مورد استفاده قرار می گیرند. از مهمترین کاربردهای این انواع کمپرسور می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • در صنایع فولاد و کوره های صنعتی: یکی از مواردی که توربو کمپرسور در آن مورد استفاده قرار می گیرد، کوره های موجود در صنایع فولاد است. وجود این انواع کمپرسور به افزایش سرعت تولید و کیفیت محصولات کمک می کند.
  • در صنایع پتروشیمی: امروزه از توربو کمپرسور در تاسیسات نفتی و پتروشیمی استفاده می شود. استفاده از این نوع کمپرسور در صنعت پتروشیمی، سرانه مصرف سوخت در پالایشگاه ها را کاهش می دهد.
  • در ایستگاه های انتقال گاز: ایستگاه های انتقال گاز از جمله مکان هایی هستند که به انتقال پر فشار گاز نیاز دارند. همانطور که در ابتدای این بخش گفتیم، از کمپرسورهای توربو برای کارهایی که به فشار زیاد گاز نیاز دارند استفاده می شود.

بنابراین می توان به طور قطع بیان کرد که یک توربو کمپرسور می تواند قابلیت های منحصر به فردی از خود ارائه دهد. استفاده از این کمپرسورهای پر قدرت در صنایع مهم، نشان دهنده این امر می باشد.

مزایای استفاده از کمپرسورهای توربو

استفاده از توربو کمپرسور مزیت های فراوانی برای صنایع دارد. کمپرسورهای توربو، می توانند به صورت چشمگیری هزینه های مصرفی صنایع را کاهش دهند. استفاده از این کمپرسورها در پالایشگاه های نفتی و پتروشیمی، مصرف سوخت و هزینه های ناشی از آن را کاهش می دهد.

از طرفی، زمانی که دسترسی به انرژی الکتریکی امکان پذیر نبود، می توان به راحتی از این انواع کمپرسور استفاده کرد. این کمپرسورهای توربو، قابلیت ارائه سرعت و قدرتی بیشتر از کمپرسورهای معمولی را دارند. به همین دلیل در فعالیت های پر فشار و سنگین، مانند کوره های فولاد، صنایع پتروشیمی و خطوط انتقال گاز مورد استفاده قرار می گیرند.

توربو کمپرسور، در کنار مزیت های بالایی که از خود ارائه می دهد، ساختاری ساده دارد. ساختار آن معمولا متشکل از یک توربین، یک کمپرسور، شفت یا گیربکس و پروانه است. پس ساخت و تولید نمونه های با کیفیت آن در ایران نیز میسر است. به علاوه سرعت تولید محصول با استفاده از این کمپرسورها، افزایش می یابد و راندمان تولید در صنایع مختلف، بیشتر خواهد شد.

توربو کمپرسور آبی

قیمت و خرید کمپرسورهای توربو

خرید توربو کمپرسور برای بسیاری از صنایع پیشرفته اهمیت ویژه ای دارد. چرا که این کمپرسورها سرعت و قدرت بالایی دارند و سرانه مصرف انرژی آنها نیز به مراتب کمتر از دیگر کمپرسورها می باشد. مهمترین چالشی که ذهن خریداران این کمپرسورها را به خود مشغول کرده است، قیمت آن می باشد.

لازم است بدانید، توربو کمپرسور با توجه به کیفیت و قدرت بالایی که دارد، تفاوت قیمت چندانی با سایر کمپرسورها ندارد. البته بهتر است برای خرید کمپرسورهای توربو، به صنایع معتبری که دارای مجوزهای خاص در این زمینه می باشند، اعتماد کنید. چرا که برای خرید چنین محصولاتی باید هزینه نسبتا بالایی صرف کنید، پس بهتر است با خرید از یک نمایندگی معتبر، خیال خود را از بابت کیفیت کمپرسور خریداری شده، راحت کنید.

آتا کمپرسور، یکی از معتبرترین نمایندگی های ارائه دهنده خدمات توربو کمپرسور است. این مجموعه با مجوزهایی که از نهادهای معتبر داخلی دارد، وظیفه فروش و نصب تجهیزات کمپرسور را بر عهده دارد. شما خریدار محترم می توانید برای اطلاع از کیفیت و قیمت انواع کمپرسور توربو می توانید با مجموعه آتا کمپرسور ارتباط برقرار کنید. آتا کمپرسور به عنوان یکی از نمایندگان برتر شرکت هوایار آماده دریافت سفارشات و ارائه خدمات به مشتریان می‌باشد. 

شما با برقراری ارتباط از طریق پل های ارتباطی ذکر شده، می توانید از قیمت محصولات توربو کمپرسور اطلاع پیدا کنید. همانطور که می دانید، به دلیل نوسانات بازار قیمت محصولاتی همچون کمپرسورها، به صورت مداوم در حال نوسان است. پس برای آگاهی دقیق از قیمت این محصولات باید از طریق ارتباط تلفنی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *