کمپرسورها

درایر جذبی

درایر جذبی

از درایر جذبی (ABSORBTION DRYER) که به آن خشک کن جذبی نیز می‌گویند، در هر جایی که نیاز به کیفیت بالای هوای فشرده برای جلوگیری از آسیب دستگاه های پنوماتیکی وجود دارد استفاده می شود. درایرجذبی رطوبت باقیمانده موجود در هوای فشرده را حذف می کند. کیفیت هوای فشرده هنگام استفاده از درایر های جذبی، طول عمر بیشتری را برای فرآیند های عملیاتی (ماشین آلات، تجهیزات) به ارمغان می آورد.

مزایا درایر جذبی

مزایای درایر جذبی بر اساس توانایی ماده خشک کننده برای جذب بخار آب از هوای فشرده می باشد. در درایر جذبی مصرف انرژی کم می باشد وهیچ اتلاف انرژی الکتریکی وجود ندارد.یکی دیگر از مزایای درایر جذبی سر و صدای کم می باشد.

در کنار درایر های تبریدی، درایرهای جذبی رایج ترین روش های خشک کردن هوای فشرده را نشان می دهند. حداکثر کارایی و بالاترین قابلیت اطمینان، همراه با هزینه های عملیاتی کم، برخی از مزایای بسیاری از درایرهای جذبی می باشد. درایر های جذبی برای هوای فشرده تمیز و خشک از اهمیت بالایی بر خوردار می باشند.

تفاوت درایر جذبی با درایر تبریدی

در درایر جذبی و درایر تبریدی عملی که در سیالات برای آنها استفاده می شود متفاوت است. در حالی که در درایر جذبی برای حذف آب تبخیر شده از هوای فشرده (مخلوطی از گازها) طراحی شده است، و در درایر تبریدی سیستم های  هوای فشرده درایر تبریدی بر اساس اصل تراکم عمل می کنند تا رطوبت هوا را حذف کنند.

در دماهای بسیار پایین، آب معلق در هوا به صورت بخار به شکل مایع متراکم می شود. یک درایر تبریدی این فرآیند را با کاهش دمای هوا تا محدوده های بسیار پایین اعمال می کند و اجازه می دهد بیشتر آب موجود در هوا رسوب کند. درایرهای تبریدی به دو صورت وجود دارند. و بر اساس اصل اختلاط ناپذیری روغن و آب (هر دو مایع) عمل می کند تا جدا شوند.

عملکرد درایرهای جذبی

عملکرد درایر های جذبی برای حذف رطوبت موجود در هوا، به ویژه هوای فشرده استفاده می شود. هوای محیط معمولاً دارای رطوبت نسبی در حدود 30 تا 50 درصد است. فشرده سازی هوا مقادیر بیشتری از رطوبت را در حجم کم بسته بندی می کند. این رطوبت نسبی را تا 100٪ افزایش می دهد در حالی که رطوبت اضافی که نمی توان نگه داشت متراکم می شود.

عملکرد درایر جذبی
نحوه عملکرد درایر جذبی

کیفیت و فاکتورهای مهم انتخاب درایر جذبی

درایرهای جذبی تنها زمانی می‌توانند از نظر انرژی کارآمد باشند که حاوی مواد درجه یک باشند. درایر ها در معرض فشار بسیاری می باشند. با توجه به این فشار، درایرجذبی با کیفیت پایین به راحتی شکسته می شود و در نتیجه ذرات ریز گرد و غبار ایجاد می شود، در نتیجه به سرعت قابلیت جذب آب خود را از دست می دهد و دریچه ها مسدود می شوند.

تصمیم گیری در مورد اینکه از چه نوع درایرجذبی برای فرآیند خود استفاده کنید بستگی به در نظر گرفتن چندین عامل دارد که در ادامه به شرح زیر می‌باشد:

خرید درایر جذبی از آتاکمپرسور

برای خرید و دریافت قیمت درایر جذبی فاکتورهای متعددی وجود دارد. برای خرید درایرهای جذبی از مجموعه آتا کمپرسور می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل کنید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *