وبلاگ

کمپرسورهای اسکرو اویل فری

اسکرو اویل فری
blog-scro1

کاربردهای حساس استفاده می شوند. در واقع وقتی کیفیت هوا برای فرایند تولید و محصول نهایی بسیار با اهمیت باشد. تعداد زیادی شرکت در صنایعی نظیر خودرو، غذایی و نوشیدنی، شیمی، الکترونیک، نفت و گاز، دارویی و نساجی هم اکنون در حال استفاده از کمپرسورهای اویل فری هوایار هستند.
در بسیاری از کمپرسورها، فشرده سازی هوا توسط کمپرسور در محفظه هوا در مجاورت روغن انجام می شود. وجود روغن در هوای کمپرسور خروجی در برخی از صنایع به دلیل نزدیکی آن به محصول و خطر آلودگی (مواد غذایی، دارویی ، نساجی و رنگرزی) و یا اثرات نامطلوب بر عملکرد پنوماتیک و ابزار دقیق (نفت و گاز، تولید برق …) مشکل ساز خواهد بود.
به همین دلیل، تامین هوای بدون روغن توسط کمپرسورهای بدون روغن همواره در صنایع بزرگ بسیار مهم است.

کمپرسورهای بدون روغن را می توان در سه دسته متمایز طبقه بندی کرد:
1-کمپرسور بدون روغن اسکرو
2-کمپرسور رفت و برگشتی بدون روغن (پیستونی)
3-کمپرسورهای بدون روغن توربینی (گریز از مرکز)
از نظر ظرفیت، کمپرسورهای پیستونی بدون روغن کمترین ظرفیت و کمپرسورهای توربینی بدون روغن دارای بالاترین ظرفیت در فشارهای مختلف هستند.

برای حجم زیاد (بالای 100.000 متر مکعب/ ساعت)، بلوئرهای گریز از مرکز تک مرحله ای با مکش دوگانه و یک فلنج تخلیه تامین می شوند. این بلوئرها به طور مستقیم توسط یک توربین بخار یا موتور الکتریکی هدایت می شوند. کند پیچک دمنده ی بلوئرها معمولا از ورق فولاد ساخته شده است. این بلوئرها در کاربردهایی مورد استفاده است که در آن مقدار زیادی گاز باید انتقال داده شود. آنها حتی می توانند با گازهای با گرد و غبار بالا، مانند گازهای تراکمی کار کنند.

مزایا و مشخصات:

بلوئرها با نیروی محرکه الکتروموتور سرعت بالا با امکان کنترل سرعت 0 تا 100 درصد فعالیت فعالیت می کنند. پروانه بر روی شفت معلق قرار گرفته و موتور الکتریکی سرعت بالا توسط یک مبدل فرکانس ثابت تغذیه می شود. موتور دارای یاطاقان های ضد سایش روغن کاری شده با گریس است. اسکرول بلوئر به روی موتور پیچ شده است. اگر با طراحی های مرسوم بلوئرها مقایسه شود، بطور قابل توجهی کوچکتر، سبک تر و مصرف انرژی کمتری دارد. طراحی جدید که به ویژه برای بلوئرهای کوچکتر در کارهای مرتبط آب و فاضلاب در نظر گرفته شده است جنبه های زیست محیطی از اهمیت زیادی برخوردار هستند والبته برای کاربردهایی دیگری نیز مفید است که در آن تحویل هوای کاملا بدون روغن مورد نیاز است. آنها همچنین می توانند برای فشرده سازی گازهای دیگر مانند گاز CO2 و یا نیتروژن مورد استفاده قرار گیرد. آنها همچنین می توانند با هود آکوستیک یا به عنوان یک پکیج (در یک کانتینر) تأمین شوند که تنها نیاز به اتصال به مکش و لوله کشی تخلیه و همچنین به یک منبع تغذیه خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *